سوالات متداول فروت کرفت

۱. فروت کرفت بر روی چه دستگاه هایی اجرا می‌شود؟

فروت کرفت در دو نسخه‌ی آندروید (Android) و (iOS) ارائه شده است و بر روی اکثر تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی متوسط به بالا (با سیستم عامل ۴ و بالاتر) و بر روی آیفون، آیپاد و آیپد از نسخه‌ی ۶ به بعد اجرا می‌شود.

۲. آیا این امکان وجود دارد که بازی فروت کرفت را برروی کامپیوتر نصب کرد؟

خیر. این بازی تنها برای سیستم عامل اندروید و iOS طراحی شده است.

۳. من از فروت‌ کرفت استفاده می‌کردم اما دیگر باز نمی‌شود یا خیلی خطا نمایش می‌دهد!

بسیاری از خطاهای بسته شدن نرم افزار ممکن است به اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه شما بستگی داشته باشد. لطفا در صورتی که از فروت کرفت بر روی آیفون و آیپد استفاده می‌کنید، برنامه را پاک کرده و مجدد نصب نمایید.
اگر روی آندروید هستید، لطفا از بخش تنظیمات آندروید (Settings) بخش برنامه‌ها (Apps) رو باز کنید و فروت کرفت رو انتخاب کنید. گزینه‌ی Clear Data رو بزنید و مجددا وارد بازی بشید. در صورتی که مشکل حل نشد به ما خبر بدهید.

۴. آیا فقط کسانی که پول خرج می‌کنند در بازی پیشرفت می‌کنند؟

این تصور برای بعضی کاربران ما ایجاد شده است که کسانی که در جدول رتبه بندی بالا آمده اند، صرفا به دلیل خریدهای ریالی بوده است و این کاربران وقت کمتری نسبت به ایشان در بازی صرف می کنند. پیشرفت اصلی در جدول رتبه‌بندی فروت‌کرفت از طریق نبرد و ماموریت‌ها انجام می شود و مهم نیست که شما چه کارت‌هایی دارید و یا چقدر هزینه کرده‌اید؛ اگر کسی در جدول رتبه‌بندی بالاست، حتما ساعات بسیاری را در بازی صرف نبرد و ماموریت نموده است. جالب است بدانید که طراحان فروت کرفت،‌ با اینکه پول زیادی در بازی دارند اما رتبه هایشان بسیار بد است. 😉

۵.  آیا شما نظارت و فیلتر خاصی بر روی بازی انجام می‌دهید؟

طبق قوانین ما هیچ کاربری را در سیستم به اختیار خود بلوکه نمیکنیم و هیچ آدرس آی-پی اینترنتی خاصی را از دسترسی به بازی منع نمی‌کنیم. اما کاربران فروت کرفت می‌بایست مطابق قوانین جاری شرع و کشور رفتار در انتخاب اسم ها و متون رفتار نمایند و تیم طراح فروت کرفت حق بستن حساب کاربری، تعویض اسم و دادن اخطار به بازیکنان در صورت مشاهده فعالیت مغایر قوانین را برای خود محفوظ می‌دارد. بنابراین در انتخاب اسم خود و قبیله ها دقت کنید و اسم منافی اخلاق، قوانین و شرع انتخاب نفرمایید.

۶. آیا شما اکانت هم به بازیکنان میفروشید؟ تیم فروت کرفت اکانت با حداکثر قدرت دراختیار بازیکنان قرار میدهد؟

خیر. پیشرفت بازیکنان باید در چهارچوب بازی انجام شود. برای داشتن حداکثرقدرت ممکن، بازیکنان باید در روند معمولی بازی تلاش کرده و لذت ببرند.

۷. من یک کارت فروختم، اما طلایی به حساب من واریز نشده است؟

این مسئله قابل حل است و به ندرت در بازی رخ میدهد، برای پیگیری این موضوع لطفا مواردی مثل نام حساب کاربری خود؛ نام کارت، سطح آن، قدرت آن و نام خریدار را به آدرس پشتیبانی hello@fruitcraft.ir ارسال نمایید یا از طریق این فرم اطلاعات خواسته شده را برای ما ارسال نمائید.

۸. چرا قدرت حریف درماموریت افزایش یافته است؟

قدرت ماموریت برای هر بازیکن نسبت مستقیمی از تعداد نبردها و ماموریت‌های موفق آن بازیکن است. طبیعتا با قوی تر شدن حریف طلا و تجربه ماموریت نیز افزایش خواهد یافت.

۹. چرا طلای پیروزی درماموریت کاهش یافته است؟

اگر تعداد ماموریت های شما در روز بیشترازحالت عادی شود مقدارطلای ماموریت با سرعت کمی کاهش میابد و پس از پایان روز تعداد ماموریت ها مجددا محاسبه می‌شود.

۱۰. من وارد بازی شدم شخصی در حال چت با اسم من است، این چه جوری امکان دارد؟

بعضی از دستگاهای غیر اصل (چینی) یا روت شده به دلیل یکسان بودن کد شناسایی، باعث می‌شوند که شما پس از نصب بازی به داخل اکانت های دیگری با شرایط دستگاه خود بروید بهتراست کد بازیابی خود را تغییردهید و از دستگاه‌های اصل استفاده کنید.

۱۱. چرا قیمت کارت‌های جدید مانند کارت‌های هیولا اینقدر بالاست؟

در یک بازی گروهی و آنلاین، تعادل و بالانس حرف اول را میزند. قیمت‌ها و قدرت‌های تعیین شده در بازی به هیچ وجه به دلخواه طراحان بازی تعیین نمی‌شود و همگی از قواعد ریاضی و نسبت های معینی تبعیت می‌کنند. در غیر اینصورت بازی به تعادل نخواهد رسید و اتفاقات عجیبی در آن رخ خواهد داد که باعث دلسرد شدن بازیکنان می‌شود. شاید برای شما به عنوان بازیکن این بازی کمی عجیب باشد، اما تعادل این بازی نتیجه‌ی یک عملیات مهندسی بوده و از انتگرال، مشتق و توابع ریاضی پیچیده‌ای در آن استفاده شده و ‌میشود که شما فقط نتیجه‌ی این محاسبات را استفاده می‌کنید.
قیمت بسته‌های کارت جدید نیز دقیقا بر اساس نسبت طلا به قدرت در سیستم و با ضریب تخفیف بیشتر به نسبت بسته‌های قبل تعیین شده است. قطعا بالا بودن این قیمت به این معنی نخواهد بود که شما حتما می‌بایست به صورت ریالی بسته‌ی طلا بخرید، بلکه سیستم به گونه ای طراحی شده است که نبردها و ماموریت‌ها در سطوح بالاتر طلای بیشتری به شما می‌دهند که با مداومت در بازی، درآمد مناسبی خواهید داشت.

۱۲. کاربرانی در قبیله هستند که اخلاق را رعایت نمی‌کنند، چه کنیم؟

اختیار قبیله به طور کامل به ریش سفید قبیله سپرده شده است و تیم فروت کرفت نظارتی بر رفتار اعضای قبیله‌ی شما ندارد. در صورتی که فردی رفتار غیر اخلاقی از خود نشان می‌دهد می توانید اون را از قبیله‌ی خود اخراج کنید. ضمنا ریش سفید قبیله نمی بایست زود به افراد اعتماد کرده و آنها را به سمت بزرگ قبیله منسوب نماید. مشاهده شده است که افرادی اقدام به جلب اعتماد نموده و پس از ارتقا، افراد دیگر قبیله را اخراج نموده اند. بنابراین به عنوان صاحب قبیله، هوشیار باشید. البته در صورتی که بازیکنی از اعضای قبیله حرف خلاف قوانین بازی را در چت عمومی بازی در قبیله یا در نبرد گفت می‌توانید به ما گزارش دهید تا بررسی و اقدام انجام گیرد. همچنین تیم فروت کرفت با افرادی که گزارش جعلی ارسال کنند شدیدا برخورد خواهد کرد.

۱۳. آیا می‌توانم اسم خودم را عوض کنم؟

بله، بعد از رسیدن به سطح ۱۰۰ از طریق گزینه‌ی تغییر نام در تنظیمات داخل بازی، میتوانید لقب خود در بازی را تغییر دهید.

۱۴. چرا دیگر قادر به تغییر نام قبیله ی خود نیستم؟

تغییرنام برای قبیله‌ها آزاد میباشد، اما طبق قانون تغییرنام برای قبیله های بالای رتبه ی ۳۰ مجاز نمیباشد.

 ۱۵.پس از رفتن ریش سفید از قبیله، چه کسی ریش سفید خواهد شد؟

پس از رفتن ریش سفید، با تجربه ترین بزرگ قبیله ریش سفید خواهد شد. در صورتی که بزرگی در قبیله وجود نداشته باشد با تجربه ترین فرد (xp) ریش سفید خواهد شد. همچنین در صورتی که قبیله خالی شود، به صورت خودکار از سیستم پاک می‌شود.

۱۶. آیا می‌توانم کد بازیابی خودم را عوض کنم؟

بله، می‌توانید با آدرس ایمیلی که در فروت‌کرفت ثبت نام کرده اید به ما ایمیل بزنید و نام کاربری خود و درخواست تعویض کد بازیابی را ارسال کنید. کد بازیابی جدید برای شما ارسال خواهد شد. شما همچنین می‌توانید از طریق این قسمت کد بازیابی حساب کاربری فروت کرفت را تغییر دهید.

۱۷. ازکد بازیابی دیگری درگوشی خود استفاده کرده ام اما وقتی میخواهم وارد حساب خود شوم و کد بازیابی مربوط به اکانتم را وارد میکنم نمیتوانم وارد بازی شوم؛ چرا؟

تغییر حساب کاربری در فروت کرفت روزی یکبار انجام پذیر است. شما می‌توانید تا ساعت ۲۴ بامداد صبر کنید و سپس برای تغییر حساب کاربری اقدام نمائید.

۱۸. آیا می‌توانم اطلاعات فعلی خودم در بازی را پاک کرده و از اول شروع کنم؟

در درجه اول باید بگوییم که هدف اصلی در فروت کرفت، پیشرفت در بازی، رقابت، کامل کردن کلکسیون کارت ها و از همه مهمتر داشتن لحظات خوش است! و دلیلی برای شروع بازی از اول وجود ندارد. اما اگر به این کار اصرار داشته باشید می‌توانید با آدرس ایمیلی که در فروت‌کرفت ثبت نام کرده اید به ما ایمیل بزنید و نام کاربری خود و درخواست پاک کردن اطلاعات را برای ما ارسال کنید. پس از دریافت جواب تایید پاک شدن اطلاعات می‌توانید یک حساب کاربری جدید بر روی دستگاه خود بسازید. شما همچنین می‌توانید از طریق این قسمت حساب کاربری فروت کرفت را حذف کنید. در نظر داشته باشید اطلاعات حسابی که حذف شود شامل میزان طلا، کارت‌ها و دیگر اطلاعات پاک خواهند شد و قابل بازگشت نخواهد بود.

۱۹. من عضو یک قبیله هستم، و می‌خواهم برای خودم یک قبیله تاسیس کنم اما دکمه‌ی تاسیس قبیله وجود ندارد؟

شما برای اینکه یک قبیله‌ی جدید تاسیس کنید، نیاز دارید که ابتدا از قبیله‌ی فعلی خارج شوید. پس از خارج شدن، با لمس ساختمان قبیله می‌توانید یک قبیله جدید تاسیس کنید و یا به قبیله‌ی دیگری بپیوندید. هزینه‌ی لازم برای تاسیس قبیله در حال حاضر ۱۵۰۰۰ طلاست.

۲۰. من دو کارت شبیه هم دارم اما چرا گزینه‌ی جهش نمی‌آید؟!

گزینه‌ی جهش فقط برای کاربرانی وجود دارد که به یک قبیله پیوسته باشند و برای پیوستن به قبیله می‌بایست به سطح ۶ رسیده باشید. راستی بعضی کارت‌ها برای جهش یک حداکثر دارند و به عنوان مثال سطح ۷، آخرین سطح برای اکثر کارت‌هاست. چنانچه شما به حداکثر سطح کارتی رسیده باشید امکان جهش بیشتری وجود ندارد و می‌توانید کارت‌های جدیدتر با قدرت بیشتری تهیه کنید. البته همانطور که می‌دانید بهتره که مرحله به مرحله پیشرفت کنید و قوی‌تر شوید.

۲۱. من می‌خواهم به دوستم طلا انتقال بدهم. آیا این امکان وجود دارد؟

خیر، به دلیل اینکه بازیکنان در سطوح بالا در بسته‌ی های طلا تخفیف های خوبی می‌گیرند، انتقال طلا در فروت‌کرفت تعادل بازی را به هم میزند و به همین دلیل در طراحی بازی چنین گزینه‌ای وجود ندارد. البته شما برای کمک می‌توانید یک کارت وارد حراجی کرده و با قیمت پایین تری آن را به دوست خود واگذار کنید. قابل ذکر است که سیستم برای حراجی نیز یک حداقل قیمت تعیین می‌کند. شما می‌توانید با زدن سیخونک روزی یکبار مقداری به هم قبیله‌ای ها خود طلا هدیه بدهید.

۲۲. من ساختمان حمله/دفاع را ارتقا دادم اما چرا امکان گذاشتن یک کارت دیگر در ساختمان به من داده نشد؟

در ساختمان‌های حمله و دفاع، به ازای هر دو مرحله ارتقا امکان گذاشتن یک کارت دیگر به شما داده می‌شود. البته حداکثر تعداد کارت‌های موجود در ساختمان در حال حاضر ۴ عدد است. ضمنا کارت‌هایی که در ساختمان می‌گذارید، جزو کارت‌های برتر شما برای دفاع حساب نشده و هنگام دفاع، چهار کارت برتر شما که در ساختمانی قرار ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرند و فقط از مزایای قدرت افزوده‌ی کارت‌های داخل ساختمان استفاده خواهد شد.

۲۳. من یک بسته کارت خریدم که قرار بود کارت ۳ و ۴ بدهد اما هر دو کارت در سطح ۳ است! چرا؟

بسته‌هایی که ترکیبی هستند و از دو سطح مختلف به شما کارت می‌دهند، به صورت احتمالی عمل می‌کنند و احتمال آمدن کارت سطح بالاتر ۳۰ درصد و احتمال آمدن کارت سطح پایین تر ۷۰ درصد است. قیمت این نوع بسته‌های نیز متناسب با همین احتمال تنظیم شده است.

۲۴. من کد بازیابی خودم را از کجا می‌توانم پیدا کنم؟

شما می‌توانید از قسمت تنظیمات بازی کد بازیابی خود را مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای تماس با پشتیبانی حتما حساب گوگل را به فروت کرفت متصل کنید تا راه مطمئن تری برای بازیابی حساب کاربری (در صورتی که کد بازیابی رو فراموش کنید) داشته باشید.

 ۲۵. من رمز ایمیل خود را فراموش کرده ام میخواهم کد بازیابی راعوض کنم ولی این امکان وجود ندارد، لطفا راهنمایی کنید؟

به دلیل حفظ امنیت حساب بازیکنان فروت کرفت، تغییر ایمیل امکان پذیر نیست و صاحب اکانت کسی است صاحب ایمیل ثبت شده در حساب فروت کرفت باشد، چنانچه مشکلی برای ایمیل شما بوجود آمده بهترین راه این است که مشکل ایمیل خود را برطرف و اقدام به بازیابی رمز آن کنید. سرویس‌های ایمیل همگی امکان بازیابی رمز ایمیل را دارند. برای بازیابی رمز حساب gmail اینجا را انتخاب کنید و برای بازیابی رمز حساب yahoo اینجا را انتخاب نمایید.

 ۲۶. چرا موقع خرید خطا و پیام تماس با پشتیبانی می‌دهد؟

متاسفانه در بعضی شرایط سرویس فروش فروشگاه‌ها به دلیل مشغول بودن بیش از حد سرور ارتباطی پاسخگوی درخواست برنامه‌ها نیستند و مشکلاتی در خرید بوجود می‌آید. در صورتی که شما چند دقیقه بعد روی همان بسته طلا بزنید (بدون وارد شدن مجدد به فرایند خرید) بسته طلای شما فعال خواهد شد. ما برای رفع این مشکل در حال پیگیری با کافه بازار هستیم. در صورتی که مشکل شما برطرف نشد حتما با ما تماس بگیرید.

۲۷. من یک خرید انجام داده ‌ام، اما پس از کسر پول از حساب بانکی، طلای خریداری شده اضافه نشد؟

پرداخت‌های درون برنامه‌ای همگی توسط کافه بازار و مایکت و کندو (برای اندروید) و سیبچه (برای iOS) انجام می‌شود فروت کرفت تاثیری در این روند ندارد. در صورتی که موردی با مشکل مواجه شد می‌توانید با مارکتی که از آن خرید کردید تماس بگیرید. چنانچه مشکل شما حل نشد حتما با ما تماس بگیرید تا مساله را (با کافه بازار و سبچه و مایکت) بررسی کنیم. در زیر ساده‌ترین راه حل‌ها برای حل مسائل ارائه شده:
اگر تراکنش بانکی شما موفق و خرید شما در کافه بازار یا سیبچه ثبت شده باشد، می توانید با انتخاب مجدد همان بسته‌ی طلا آن را تهیه کنید. در این حالت سیستم باید به صورت خودکار خرید قبلی شما را تشخیص بدهد و نباید شما را به درگاه بانک یا کافه بازار ببرد. همچنین در تراکنش های ناموفق بانکی، بانک به صورت خودکار پول را حداکثر تا ۲۴ بعد به حساب شما باز می‌گرداند.
اگر مشکل به این روش حل نشد لطفا وارد حساب کاربری مارکتی که در آن خرید کردید (کافه بازار – سیبچه – مایکت) بروید و با نام کاربری خود وارد شوید، در این قسمت می‌توانید بررسی کنید که آیا خرید شما انجام شده و در چه مرحله با خطا مواجه شده است. از لیست تراکنش ها، تراکنش‌های مربوط به فروت  کرفت به همراه تاریخ و مشخصات دیگر را برای ما ارسال کنید.

۲۸. چرا ظرفیت بانک و معدن را افزایش نمی‌دهید؟

‫بانک برای افراد سطح پایین طراحی شده است تا طلای خود را از دسترس دشمن خارج کنند؛ درحقیقت قابلیت ذخیره سازی برای شما (بر خلاف بسیاری از بازی‌ها) محدودیتی ندارد. معمولا افراد قوی تر نیازی به بانک نخواهند داشت و فقط برای موارد ضروری ممکن است از آن استفاده کنند، معدن نیز برای تولید طلا گزینه خوبیست که ظرفیت تولید بالایی دارد و در صورتی که کارت‌های قوی خود را درون آن بگذارید، میتوانید با آنلاین بودن خود طلای بیشتری کسب نمایید. به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای ارتقای بانک سعی کنید کارت‌های قوی‌تری خریداری کنید.

 ۲۹. فنون جادویی ومعجون چیست؟

درحال حاضر ۸ فن جادویی در بازی وجود دارد که یکی از آن‌ها برای همه قابل دسترسی است و بقیه را باید خود بازیکنان تلاش کرده و کشف کنند. بین کارتهای موجود در حسابتان حالت‌های مختلف برای دسته کارت‌های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید این فنون را کشف نمایید. همچنین کارتهایی که فکر می‌کنید ویژگی های مشابه یا متفاوت دارند بیابید و در نبرد استفاده کنید. با استفاده ازاین فنون درصد متفاوت و قابل توجهی به قدرت شما در نبرد اضافه خواهد شد. در حال حاضر این فن ها فقط برای نبرد عادی فعال شده است. برای اجرای آنها نیاز به معجون دارید، این معجون ها در آزمایشگاه ساخته میشوند.